MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

 

Bugün yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Cumhuriyetimizin 100. yılında 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının Mardin'imize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Eğitim, aileden başlayarak, toplumun ve dünyanın geleceğini şekillendiren bir olgu, bir memleket meselesidir. Bugünkü haliyle eğitim sistemimiz; Türk Millî Eğitiminin temel amaçlarından biri olan "Geçmişinden ders alan ve geleceğini sağlam temeller ve millî değerler üzerine inşa eden ahlaklı, erdemli, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin yetiştirilmesi" görevini üstlenmiştir.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği gibi "Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder." Bu bağlamda bizler her daim biliyoruz ki ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracak olan da Bakanlığımızın ortaya koyduğu hedefler doğrultusunda 2053, 2071 vizyonuylabuluşturacak olan temel unsur da yine eğitimdir. Eğitim ve öğretimdeki en ulvi hedefimiz ise; evlatlarımızın ilgilerinin ve kabiliyetlerinin dâhilinde onların ruhsal, zihinsel ve sosyal gelişimlerine öncülük ederekonları millî, manevi ve ahlakîdeğerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Sizler, öğrencilerimizinönce yüreğini sonraaklını sabırla, sevgiyle ve şefkâtle ilmek ilmek dokuyansınız.Onlara şu an bulundukları bu okul ortamını ve okumayı sevdiren yol göstericilersiniz.Özveriyle yapacağınız çalışmalar neticesindeöğrencilerimizi bilgi, beceri, tutum ve değerlerle donatacağınıza inancım tamdır. Zor olduğu kadar bu kutsal görevinizde hepinize başarılar diliyor, şimdiden sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir eğitim öğretim yılı geçirmenizi temenni ediyorum.

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

Her birinizin gözlerinde okula başlamanın mutluluğunu, heyecanını ve parıltısını görüyor, bu duyguları hiç kaybetmeden eğitim hayatınıza devam etmenizi diliyorum. Okul, sizler için nasıl ikinci yuvanız iseöğretmen ve arkadaşlarınız da sizlerin ikinci ailesidir. Yeni eğitim öğretim yılında sizlerin de arkadaşlarınızla okulunuzda mutlu ve derslerinizde başarılı olmanızı gönülden temenni ediyorum.

Saygıdeğer Velilerimiz,

Yeni eğitim öğretim yılında evlatlarınızıbu güzide ortamla buluşturmanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Yavrularımız ikinci aile ortamında öğretmenleri başta olmak üzere bizlere emanetler. Bizler sizlerin de istediği gibi çocuklarınızı geleceğe en güzel şekilde hazırlamak ve bu geleceği onlarla şekillendirmek ümidindeyiz. Bizlere emanet ettiğiniz yavrularınızı sizlerle olan paydaşlığımızı en verimli şekilde kullanarak inşallah hayata beraberce hazırlayacağız. Bu süreçte sizleri desteklerinizle yanımızda görmekten onur ve mutluluk duyarız.

Mardin İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak 1.204 okulumuzda, 12.520 öğretmenimiz ve 241.660 öğrencimiz ile ders başı yapmış bulunmaktayız.Tüm okullarımızda gerekli güvenlik tedbirleri alınmış, yaz dönemi boyunca okullarımızın tadilat ve onarımı yapılmış, Müdürlüğümüzce 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılına Hazırlık Denetimleriyapılmış, taşımalı eğitimin bütün iş ve işlemleri tamamlanmıştır.

10 ilçemizin tamamında bugün itibariyle 2 milyon 213 bin 269adet ücretsiz ders kitabı, devletimizin imkânları sayesinde eksiksiz bir şekilde öğrencilerimizin masalarının üzerine konulmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle 2023-2024 eğitim öğretim yılının Mardinimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyor saygılarımı sunuyorum.

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.