MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN YIL SONU MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN YIL SONU MESAJI

6 Eylül 2021'de başladığımız 2021-2022 eğitim öğretim yılını, 17 Haziran 2022'de tamamlamış bulunmaktayız.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle uzun bir süre ara verdiğimiz yüz yüze eğitim, 2021-2022 eğitim öğretim yılında; öğretmen, öğrenci, idari personel ve velilerimizle el ve gönül birliği sağlayarak gösterdiğimiz kararlılık sayesinde sekteye uğramadan başarılı bir şekilde nihayete ermiştir.

Kıymetli Meslektaşlarım, Değerli Öğretmenlerim,

Salgın sonrası yeniden yüz yüze eğitime geçilmesi ve eğitim öğretim faaliyetlerinin olağan akışında yürütülmesi sürecinin kahramanları, şüphesiz sizlersiniz. Sizlerin gösterdiği yüksek fedakârlık, anlamlı ve büyük gayret, sabır, dikkat ve kararlılık sayesinde çocuklarımız; eğitim öğretim yılını güvenli ve sağlıklı bir şekilde tamamladı. Bu süreçte maske ile ders anlattınız, öğrencilerimizin öğrenme eksikliklerini giderebilmek için hafta sonları Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nda öğrencilerimizle bir araya geldiniz, öğrenci ve velilerimizle samimi ve güçlü bir bağ kurarak eğitim öğretimin en güzel şekilde gerçekleşmesini sağladınız. Bir öğretmen olarak yüklendiğiniz ağır ve değerli sorumluluğu layıkıyla yerine getirdiğiniz ve eğitim öğretim yılı boyunca gösterdiğiniz tüm bu fedakârlık dolu özverili çalışmalarınız için sizlerle gurur duyuyor, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor ve hepinizin güzel bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.

Bizlerin ve Geleceğimizin Aydınlık Yüzü Sevgili Öğrencilerimiz,

Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldiniz. Çok çalıştınız, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Hepinizi azminiz, gayretiniz ve başarılarınızdan dolayı kutluyorum. Tatil sürecini en iyi şekilde değerlendirmenizi umuyorum. Bunun için kendinizi sosyal açıdan daha da geliştirebileceğiniz ve yeteneklerinizi güçlendirme fırsatı bulabileceğiniz "BİLSEM Yaz Okulu Destekleme ve Yetiştirme Kursları" ile Halk Eğitimi Merkezleri'mizce açılacak "Okullarda Yaz Etkinlikleri Kurs Programları"na sizleri davet ediyor ve hepinize iyi tatiller diliyorum.

Saygıdeğer Velilerimiz,

Çocuklarımızın sizlerle birlikte ruhsal ve zihinsel açıdan kendilerini geliştirebilecekleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yaşayacakları yeni deneyimlerle hayallerini zenginleştirebilecekleri, bol bol kitap okuyarak yepyeni ufuklar edinebilecekleri bir yaz dönemi geçireceğine inanıyoruz. Çocuklarımızla kaliteli ve keyifli vakitler geçirmeniz ayrıca okullarımızda açılacak sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal kurs programlarına öğrencilerimizi yönlendirmeniz, yeni eğitim öğretim döneminin öğrencilerimiz için daha verimli olmasını sağlayacaktır. Son bir hatırlatmada daha bulunmak istiyorum, yaş aralığı uygun olan çocuklarımız için "Okul Öncesinde Yaz Eğitimi" programı kapsamında belirlenen bölgelerdeki okullarımızın anasınıflarında eğitim devam edecektir. Şimdiden sağlayacağınız destek ve katkılar dolayısıyla sizlere teşekkür ediyorum.

2021-2022 eğitim öğretim yılının güvenli sağlıklı ve başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlayan öğretmenlerimize, okul müdürlerimize, idari personelimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor; öğretmen, öğrenci ve velilerimize iyi bir tatil dönemi diliyorum.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.