MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ŞEHMUS SÜMER'İN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ŞEHMUS SÜMER'İN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

Bugün 21 Eylül 2020.

Yeni eğitim-öğretim yılına yüz yüze olarak başlamanın heyecanı içerisindeyiz. Tüm dünyada yaşanan ve etkisi ülkemizde de devam eden koronavirüs salgını nedeniyle 16 Mart 2020 tarihinden itibaren okullarımız tatil edilmiş ve akabinde uzaktan eğitim sürecini başlatmıştık.

Bugün ise yaklaşık 7 aylık aradan sonra okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerimizle yüz yüze eğitime başlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki haftalarda tüm kademe ve sınıf düzeylerinde eğitim-öğretime yüz yüze başlamayı umut ediyoruz.  

Sevgili öğretmen, öğrenci ve velilerimiz,

Şunu unutmayalım ki okullar sadece bizleri iyi bir meslek sahibi yapacak bilgi ve becerilerin verildiği mekânlar değil, aynı zamanda kişilerarası iletişimin rehberi niteliğinde, bireysel ve toplumsal sorumlulukların kazanıldığı ve davranış haline getirildiği yerlerdir. Bu salgın döneminde kişisel ve toplumsal sorumluluklarımız özünde pek değişmese de öncelik sıralamasında bazı değişikliklerin olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin yeni eğitim-öğretim yılında hayatımıza maske kullanımı eklendi ve kişisel temizlik her zamankinden daha fazla önem kazandı.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Milli Eğitim Bakanlığımızın planlamaları doğrultusunda uzaktan eğitim sürecini başarılı olarak yürüttük ve yürütmeye devam edeceğiz. Aynı şekilde bugün başlayan yüz yüze eğitim sürecinde de öğrencilerimizin sağlığını korumak ve temiz bir ortamda eğitim almalarını sağlamak için bütün okullarımızda yönetici ve öğretmenlerimizle birlikte önlemlerimizi alıp çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Ülkemiz genelinde olduğu gibi şehrimiz Mardin'de de okullarımızı güvenle açtık ve güvenle açık tutmaya devam edeceğiz. Eğitim süreci içerisinde okullarımıza ve öğrencilerimize ihtiyaç duyulabilecek her türlü desteği vermeyi sürdüreceğiz.

Sevgili öğretmen, öğrenci ve velilerimiz,

Okullarımızın salgın nedeniyle kapalı olduğu dönemde okulda yüz yüze verilen eğitimin önemi daha iyi anlaşıldı.

Yüz yüze eğitime başladığımız bugün hepimize düşen görev; hem kendimizin hem de diğer insanların sağlığını düşünerek salgın döneminin gerektirdiği sosyal mesafe kurallarına uymak, maskelerimizi takmak, ellerimizi dezenfekte etmektir. Okullarımıza kavuşma mutluluğunun sürmesi ve bir daha kesintiye uğramaması için hepimizin daha dikkatli olması gerektiği açıktır.

Yeni eğitim-öğretim yılının bütün öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Hep birlikte sağlıklı, başarılı ve mutlu bir yıl geçirmek dileğiyle.

İyi dersler.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.