MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YAKUP SARI´NIN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YAKUP SARI´NIN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

"Yarının teminatı evlatlarımızı birer yıldız gibi parlayacakları bir geleceğe hazırlamak için cennet vatanın her köşesinde, adanmış bir yürekle vazifesini ifa eden tüm meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlarım."

Milli eğitim ailemizin her kademesinde fedakârca, aşkla görev yapan öğretmenlerimiz ve eğitime yıllarca hizmet vererek emekli olan kıymetli öğretmenlerimiz inanınız ki; dünyadaki hiçbir fetih, kaderin sırrına vakıf olanlar için sınıf kapısını açmak kadar şerefli değildir. Hepimiz bu mesleği seçerken; ömrümüzü, nefesimizi bu milletin evlatlarına adamaya talip olduk. Bu kutsal vazifeyi yerine getirmekten ve bu mesleğin üyesi olmaktan gurur duyuyoruz.

 Fikir ve değer üretme, yeni bir ürün ortaya koymak noktasında gayret gösteriyor, geçmişten gelen derinliğimizi, bugünün bilimsel gerçekleri ve insani değerleriyle yoğuruyoruz. Şunu çok iyi biliyoruz ki teknoloji eğitimde ne kadar etkili kullanılırsa kullanılsın eğitimin ana unsuru her zaman öğretmendir.

Zamandan ve mekândan özge bir mesleğimiz var. Bu doğrultuda aklını ve duygularını yönetebilen, bunları iyi insan olmak için kullanan, yaşadığı toplumu güzelleştiren düşünen, üreten hep bir adım öteye, daha iyiye gitmeyi hedefleyen evlatlarımız, bizlerin en güzel eseri olacaktır.

Medeniyetin mimarı öğretmenlerimiz, al bayrağın gölgesini düştüğü her yerde; bilgiyi, görgüyü, iyiliği,  sevgiyi, hoşgörüyü ve barışı taze dimağlara nakış gibi işlerken yarının güçlü ve müreffeh Türkiye'sini inşa ve ihya edecekler. Onun içindir ki gerek fiili olarak gerek masada ülkemize diz çöktürmeye çalışanların her türlü girişimi sonuçsuz kalmaktadır. Çocuklarımız ve gençlerimiz üzerinden yapılmaya çalışılan kültürel erozyona karşı yarına ektiğimiz milli ve manevi değerlerimizin tohumları güçlü bir nesil olarak filizlenecek.

Ülkemizde insanımızın yarınlarımızın mimarı öğretmenlerimize olan inancı ve desteği tamdır. Öğretmene saygıyı temel alan bir kültürün temsilcileri olarak bizler, onlara olan minnet borcumuzu hiçbir zaman layıkıyla ödemeyeceğimizin farkındayız.

Ülkeyi imar ederken nesli ihmal etmeyenlerin geleneğinden gelen öğretmenler olarak Bu güzel ülkenin hikâyesini birlikte yazacağız.

 

Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bugünde, öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü gönülden tebrik ederken emekli öğretmenlerimize sağlık, terör saldırılarında kaybettiğimiz şehitlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Değerli öğretmenlerim, öğrenci ve Velilerimiz sizin için hazırlamış olduğumuz 24 Kasım Öğretmenler Günü Programımızı sizinle paylaşıyoruz, katılımlarınız bizi şereflendirecektir.

 

      YAKUP SARI
İl Millî Eğitim Müdürü

 21-11-2019

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.