MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAKUP "SARI DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ" İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAKUP "SARI DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ" İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI

Bilindiği üzere, Nisan ayı bütün dünyada Otizm Farkındalık Ayı, 2 Nisan ise Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edilmiştir.  Nisan ayı boyunca tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de otizm konusunda çeşitli etkinliklerle farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır.

 

Otizm, doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında fark edilen gelişimsel bir bozukluk olup, günümüzde otizmin tek tedavisi erken tanı ve bunun yanında yoğun bir özel eğitimden geçmektedir. Otizmli bireylerin toplumla bütünleşmelerini sağlamaya yönelik çalışmalarda başarı erken yaşta, doğru eğitim yöntemleriyle sağlanabilecektir. Otizmli çocuklar ve bireylerin daha kolay sosyal hayatta yer alabilmeleri için her birimize sorumluluklar düşmektedir.

 

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hem eğitsel tanılamalarda hem de özel eğitim alanında bu çocuklarımıza elimizden gelenin en iyisini vermeye gayret etmekteyiz.

 

Otizmin eksiklik değil farklılık olduğu bilinciyle, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü´nün ailelerden başlayarak toplumun tümünün bilinçlenmesine vesile olmasını en içten duygularımla temenni ediyorum.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.