MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAKUP SARI'NIN VEDA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAKUP SARI'NIN VEDA MESAJI

Mardin'de 4 yıla yakındır sürdürdüğüm İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden, Bakanlığımızın takdirleriyle MEB Personel Genel Müdürlüğü Koordinasyon Birimine görevlendirilmiş bulunmaktayım. Göreve başladığım 16.03.2016 tarihinden 22.11.2019 tarihine kadar siz değerli eğitim çalışanlarının ilimiz başarısına sağladığı katkılardan dolayı hem mutlu hem de huzur içinde olduğumu belirtmek istiyorum. İlimiz eğitiminin her alanındaki başarılarıyla ülke gündemindeki başarıyı kazanmasında hiç kuşkusuz Mardin eğitim camiasının top yekûn ekip anlayışı içerisinde alın teri bulunmaktadır. Bütün enerjisini, özverisini eğitime ayıran siz değerli eğitim çalışanlarıyla ülkemize, geleceğimize katkı sağladık. Akıl ve kalplerin birleşmesiyle yapılabilecek güzel eserler olduğunu bütün ilimize ve ülkemize gösterdik.  Göreve geldiğim gün mesai mefhumu gözetmeksizin, insanı odak noktasına koyan, adaletli, herkesi birleştiren sevgi ve saygıya dayalı bir yönetim anlayışı uygulayarak görevimi yapmaya çalıştım. Görev yaptığım süre içerisinde bulunduğumuz makamlarımızın hizmet makamları olduğunu, ulaşılamaz yerler olmadığını, kapımızı ve gönlümüzü bütün Mardinlilere açarak kendisini rahatlıkla ifade edebildiği ve devletimizin güler yüzünü gördüğü yerler olduğunu göstermenin gayreti içerisinde oldum. 

Eğitim alanındaki atılımları ile başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK ve Mardin Valimiz/Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa YAMAN olmak üzere birlikte çalıştığımız kaymakamlarımız, kurum amirlerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, velilerimiz, okul aile birliklerimiz, kıymetli basınımız ve bilhassa tüm Mardin halkı katkılarıyla, takdirleriyle Mardin eğitim camiamıza gönül verdi, el verdi, güven verdi. İşte bu destekler Milli Eğitim Müdürü olarak şahsıma moral, motivasyon ve enerji desteği oldu. Eğitim ile ilgili her türlü çalışmalarımın Mardin halkımız tarafından kabul gördü. Eğitime bu denli gönül vermiş bir ilin Milli Eğitim Müdürü olmak benim için daima bir onur oldu. Bu onuru yaşatan siz değerli meslektaşlarıma, mesai arkadaşlarıma binlerce kez teşekkür ederim.

Okullarımızın tamamını ziyaret ederek ayak basmadık okul bırakmadık, sorunları yerinde tespit ettik ve yerinde çözmeye çalıştık. 3 yılı aşkındır sürdürdüğümüz Mardin'de Bir Gün Projesiyle kırsal mahallerde yaşayan 2440 öğrencimizi, Değerimiz Öğretmenimiz Projesiyle ilçelerimizde görev yapan 1435 öğretmenimizi Mardin'de ağırlayarak, ilimizin tarihi yapısı, mimarisi, kültürel ortamlarıyla tanışmalarını sağladık. Eğitim Lideri ile Buluşuyoruz Projesiyle ilimizdeki bütün okul müdürleri ve müdür yetkilileri ile akademik başarının ve eğitim kalitesinin artırılması için hafta içi ve hafta sonları ve  Eğitim Neferleri ile Buluşuyoruz Projesi ile bütün öğretmenlerimizle toplantılar yaptık. Öğrencilerimizin teknolojiyi yararlı şekilde kullanabilen bireyler haline getirmek ve çocuklarımızı yeni uygulamaları üretebilen bir nesil yetiştirmek amacıyla Mardin Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile KodlaMardin merkezine  3254  öğrenciye tanıtımını yaptık. İlimizde görev yapan tüm öğretmenlerimize şahsi  cep telefon numaramı vererek gece-gündüz demeden her zaman yanlarında oldum. Doğum günlerinde Milli Eğitim personellerimizin ve ulaşamadığımız öğretmenlerimizin doğum günlerini telefon ile arayıp doğum günlerini kutladık. En Büyük Engel Sevgisizliktir şiarıyla ilimizdeki özel gereksinimli çocuklarımızın sadece özel günlerinde değil her zaman yanında olduk. 4 Başlık 7 Adım Projesi ile sayısız faaliyet gerçekleştirdik.

'Her çocuk bir gelecektir' ilkesi ile bütün gayret ve enerjimizi, geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz, yarınlarımızı emanet edeceğimiz yeni neslin milli ve manevi değerlerine bağlı, içinde bulunduğumuz çağın bilgi ve becerilerine sahip, eleştirel düşünebilen bireyler olarak tam donanımlı bir şekilde yetiştirilmesine adadık. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı bilgili, donanımlı, kültürlü her şeyden önce vatan, bayrak ve anne baba sevgisi ile yetişmeleri için var gücümüzle çalıştık.

 Görev yaptığım süre zarfında ilimize tamamlanan 727, yapımı devam eden 948 derslik olmak üzere toplamda 1675 derslik,17.200 metrekare kullanım alanı üzerine inşa edilen 112 oda sayısı,800 kişilik konferans salonu, 2 adet 120 kişilik çok amaçlı salonu, her katta yer alan toplantı odaları, 1 adet planetaryum, 4 adet tasarım beceri atölyesi, 2 adet 10 bin kitap kapasiteli kütüphanesi, 10 dönüm üzerine bahçe ve park alanı ile kompleks görevi gören hizmet binasını Mardin'e kazandırdık.

Birlikte yakaladığımız bütün bu hizmetleri-başarıları, gerçekleştirirken başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'a, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'a, Mardin Valimiz/Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Mustafa YAMAN'a, eşi Hanımefendi Gülseren YAMAN'a, Milletvekillerimize, Kurum Amirlerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, eğitim sendikalarımız, yerel yönetimlerimiz, İlçe Kaymakamlarımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, diğer okul müdürlerimiz ile bütün öğretmen, velilerimiz ve milli eğitim personelimin ve her zaman yanımızda olan değerli basınımızın desteği ile gerçekleşmiştir. Her birine ayrı ayrı şükranlarımı sunarken, hiçbir zaman unutmayacağım ekip arkadaşlarım ve kadirşinas Mardin halkına haklarını helal etmelerini ve ayrıca kurumum adına minnet ve şükran duygularımı iletir, yeni atanan Milli Eğitim Müdürümüz Şehmus SÜMER'e yeni görevinde başarılar diler, sağlık ve huzur dolu günler temennisiyle; Saygılarımı Sunarım. Allah'a ısmarladık.

                                                                                                                                                                                                                      Yakup SARI
                                                                                                                                                                                                             İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.