MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ MEMET POLAT'IN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI II. DÖNEM MESAJI

İL MÜDÜRÜMÜZ MEMET POLAT'IN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI II. DÖNEM  MESAJI

       Bugün büyük bir heyecanla yüz yüze eğitimin adımlarını yeniden atıyoruz. Salgın koşullarının hafif seyrettiği ya da virüsün hiç görülmediği birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullar başta olmak üzere tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulu ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında bugün yüz yüze eğitim başlamış bulunmaktadır. "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu" uyarınca ve İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları göz önünde bulundurarak okullarda tüm alanlarda öğrenciler arasında 1,5 metre sosyal mesafe sağlanacak şekilde kapasite düzenlemeleri gerçekleştirdik.        Planlı ve özenli çalışmalar sonucunda yapılan hazırlıklar ile bizler okullarımızda çocuklarımızın sağlığı için her türlü tedbiri almış bulunuyoruz. Okul öncesi ve köy okullarında eğitim gören öğrencilerimizle başlayacak olan yüz yüze eğitimin kısa süre içinde diğer kademelerde de uygulamaya geçirilmesi her bir vatandaşımızın kurallara uyma konusunda hassasiyet göstermesi ile mümkün olacaktır.

          Her ne kadar uzaktan eğitim hayatımızın bir parçası olmuşsa bile okuldaki eğitimin öğrencilerin hem fiziksel hem de ruhsal gelişimine büyük katkı sağladığı yadsınamaz bir gerçektir. Pandemi koşullarının zorluklarına rağmen eğitim öğretim sürecinin devam etmesi için büyük çaba sarf eden değerli öğretmenlerimize, evlerini eğitim öğretim yuvalarına çeviren süreçteki en büyük destekçilerimizden biri olan kıymetli velilerimize ve sınıf arkadaşlarıyla öğretmenlerine kavuşmayı heyecanla bekleyen sevgili öğrencilerimize gösterdikleri sabır karşısında teşekkürlerimi iletiyorum.

          Bu duygu ve düşüncelerle sağlıklı ve verimli bir eğitim öğretim dönemi diler, tüm kademedeki öğrencilerimizin en kısa sürede okullarına kavuşmasını temenni ederim.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.