MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ, PATENTLE TÜRKİYE YARIŞMASI'NDA TÜRKİYE DERECESİ ALAN LİSE ÖĞRENCİMİZİ MAKAMINDA AĞIRLADI

İL MÜDÜRÜMÜZ, PATENTLE TÜRKİYE YARIŞMASI'NDA TÜRKİYE DERECESİ ALAN LİSE ÖĞRENCİMİZİ MAKAMINDA AĞIRLADI

TÜRKPATENT ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle Bakanlığımıza bağlı faaliyet gösteren okul ve kurumlarda lise düzeyinde öğrenim gören öğrencilere yönelik düzenlenen "1. Ulusal Liseler Patent ve Faydalı Model Yarışması"nda; Midyat Fen Lisesi'nde öğrenim gören öğrencimiz Yusuf YENİGÜN, suyun tasarruflu kullanımı ile ilgili tasarladığı "İnsanların Su Tüketimini Sınırlayıp Sadece Bu Sınıra Göre Belli Bir Miktar (Sadece Kartımızda Bulunan Günlük) Su Veren Kartlı (Akıllı) Musluklar" isimli buluşuyla Türkiye finalisti oldu.

1035 başvurunun değerlendirildiği yarışmada, buluşuyla 11. olarak Türkiye derecesi elde eden öğrencimiz Yusuf YENİGÜN, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK ile Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in katılımlarıyla gerçekleştirilen programdan döner dönmez İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR tarafından makamında ağırlandı. İl Müdürümüz, öğrencimize hediyesini vererek kendisini tebrik etti.

Öğrencimizi ve destekleriyle her zaman öğrencimizin yanında olan okul yöneticilerimiz ile öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

17-08-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.