MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU NUSAYBİNLİ ÖĞRENCİMİZİ MAKAMINDA AĞIRLAYARAK ÖDÜLLENDİRDİ

İL MÜDÜRÜMÜZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU NUSAYBİNLİ ÖĞRENCİMİZİ MAKAMINDA AĞIRLAYARAK ÖDÜLLENDİRDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ülke geneli düzenlenen 'Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması'nda Türkiye İkincisi olan Nusaybin Zeynelabidin Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. Sınıf Öğrencisi Esra ÖZAY, İl Milli Eğitim Müdürümüz Şehmus SÜMER'i ziyaret etti.

Türkiye Şampiyonu öğrencimize Okul Müdürü Mehmet Cemal AY, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ahmet ZARİÇ ve babası Hamza ÖZAY da eşlik etti.

 

Esra'nın Adım Adım Başarısı

14-25 yaş aralığında ülke geneli on binlerce kişinin katıldığı yarışmada il birinci olan Esra, ardından bölgede finallerinde de okuduğu şiirle Bölge Şampiyonu oldu.

Bölge şampiyonlarının yarıştığı Türkiye Finalinde de Türkiye İkincisi olarak önemli bir başarıya imza attı.

 

İl Müdürümüz Şehmus SÜMER, Esra'nın Başarısını Ödüllendirdi

İl Milli Eğitim Müdürümüz bu önemli başarıya kayıtsız kalmayarak başarılı öğrencimiz Esra'yı, Okul Müdürü Mehmet Cemal AY'ı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ahmet ZARİÇ'i ve öğrencimizin babası Hamza ÖZAY'ı davet ederek emeklerinden dolayı kutlayarak kendilerine kitap, teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler verdi.

Esra'ya başarılarının devam etmesi temennisinde bulunan İl Müdürümüz daha çok çalışması ve kendini geliştirmesi amacıyla kendisine ayrıca Tablet de hediye etti.

 

Fark Edilen Ve İlgi Gösterilen Her Öğrenci Mutlaka Başarılı Olur

Esra'nın başarısının Mardin'in gururu olduğunu söyleyen ve fark edilerek ilgilenildiğinde her öğrencinin hem akademik anlamda hem sosyal alanda başarılı olacağını anlatan İl Milli Eğitim Müdürümüz Şehmus SÜMER, çocuklarımızın başarılarında imzası bulunan bütün öğretmenlere teşekkür etti.

 

Öğrencimiz Esra, okul müdürümüz, öğretmenimiz ve baba başarılarının fark edilip ödüllendirilmesinden ve gösterilen ilgiden dolayı mutlu olduklarını belirterek İl Milli Eğitim Müdürümüz Şehmus SÜMER'e ve Şube Müdürümüz Murat BAĞIŞ'a teşekkür ettiler.

 08-01-202108-01-202108-01-202108-01-202108-01-2021

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.