MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İNOVASYON EĞİTİMİ PROJESİ" KAPSAMINDA MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ve DİKA ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI2023 Eğitim Vizyonu ile yenilenen milli eğitim politikamızla uyumlu olacak şekilde; iş dünyasının ihtiyaç duyduğu mesleki alanlarda nitelikli işgücünün yetiştirilmesini sağlayacak şekilde mesleki eğitimin kalitesini artırmak ve eğitim-istihdam-üretim bağlantısının sağlıklı bir zeminde yürütülmesini sağlamak amacıyla kurumumuza bağlı okullarda 23 alanda mesleki ve teknik eğitim verilmektedir. Gelişen ve değişik teknolojik alanlarda yeni fikirler ve bu fikirlerin pratiğe dökülebilmesi yeni bakış açılarına ihtiyaç duyulmaktadır.

21.yüzyıl her platformda inovasyon rekabetine sahne olmaktadır. Bu rekabette ipi göğüsleyenler eğitimde yaratıcı düşünceye, ileri düzeyde problem çözme becerilerine sahip çocuklar yetiştirmeye yatırım yapan ülkeler olmuştur. Teknolojiden tarıma, sanayiden hayvancılığa, turizmden balıkçılığa kadar ekonominin her alanında inovasyonun devasa etkilerini görmekteyiz.

Mesleki ve teknik eğitim en genel anlamda, bireysel ve toplumsal yaşam için zorunlu olan bir mesleğin gerektirdiği bilgi, beceri, tavır ve meslek alışkanlıkları kazandırarak bireyi zihinsel, duygusal, sosyal, ekonomik ve kişisel yönleriyle dengeli biçimde geliştirme sürecidir.  Mesleki ve teknik eğitimin yaygınlaştırılması ve bu eğitimlerin günümüz koşullarına uygun olabilmesi için özel sektör ile işbirliği zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Okullarda verilen eğitimler sürekli güncel tutularak gençlerin iş hayatına atılmaları ve sürdürülebilir inovatif yenilikçi düşünce ile eğitim almaları sağlanacaktır.

Bu bağlamda, mesleki ve teknik eğitimi alanında hazırladığımız "İnovasyon Eğitimi Projesi" kapsamında Müdürlüğümüz ve DİKA arasında protokol imzalanmış olup desteklerinden ötürü Dicle Kalkınma Ajansı'na ve projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederiz.

 

24-01-202024-01-202024-01-2020

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.