MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KIZILTEPE İLÇEMİZDE GÖREV YAPAN MUHTARLARIMIZLA "MESLEKÎ EĞİTİMİ MERKEZİ PROGRAMI TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI" DÜZENLEDİK

KIZILTEPE İLÇEMİZDE GÖREV YAPAN MUHTARLARIMIZLA

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR başkanlığında Kızıltepe ilçesinde görev yapan muhtarlarımız ile "Mesleki Eğitimi Merkezi Programı Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı" gerçekleştirildi.

İl Müdür Yardımcısı Muzaffer MAVİGÖK, Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet BİLEN ve Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim KÖPÜRÜR'ün de katıldığı toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR'in başkanlığında Kızıltepe Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Kızıltepe ilçemizde görev yapan muhtarlarımızın katıldığı programda ilk olarak "Mesleki Eğitimi Merkezi Programı" konusunda bir sunum gerçekleştirildi. Muhtarlarımızın konu ile ilgili soru ve görüşleri alınarak mesleki eğitimin yaygınlaştırılması hususunda iş birliğinin önemine değinilerek el ve gönül birliği ile hareket edileceği vurgulandı. Eğitim ve öğretim faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülüp başarılı çalışmaların yapılabilmesinde muhtarlarımızın çok önemli bir rolü ve katkısının olduğunu ifade eden Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, "Okullarımız, muhtarlarımızın desteğiyle öğrencilerimiz için daha güzel, daha iyi ve daha güvenli oluyor. Özverili çalışmaları için değerli muhtarlarımıza teşekkür ederim. Eminim ikinci dönemde muhtarlarımız ile birlikte daha güzel çalışmalara imza atacağız." dedi.

Toplantıda ayrıca;

  • Öğrenci, öğretmen ve velilerimizin yanında olan muhtarlarımızın, soru ve sorunların çözümlenmesinde çok önemli bir rollerinin olduğu,
  • Muhtarlarımızın iş birliği ile okul öncesi eğitimde okullaşma oranlarının arttırılabileceği,
  • Okul ve okul çevresi düzenlemelerinde muhtarlarımızın katkılarının çok kıymetli olduğu,
  • Özellikle taşımalı eğitim hizmeti sağlayan okullarımızda, muhtarlarımızın katkılarının bizler için çok değerli olduğu

hususları üzerinde duruldu.

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.