MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KIZILTEPE İLÇEMİZDE ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN YÜRÜTÜLEN SANATSAL VE SPORTİF ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİK

KIZILTEPE İLÇEMİZDE ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN YÜRÜTÜLEN SANATSAL VE SPORTİF ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİK

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, Kızıltepe ilçemizi ziyaret ederek ilçemizde devam eden eğitim öğretim faaliyetleri ile öğrencilerimiz adına yürütülen sanatsal ve sportif çalışmalar hakkında ilgili kişilerden bilgi almak amacıyla bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

İlk olarak Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden İl Müdürümüz, ilçemizdeki eğitim durumları hakkında Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet BİLEN ve şube müdürlerimizden bilgi aldı. Çalışmaları dolayısıyla kendilerine teşekkürlerini ileten İl Müdürümüz, daha sonra Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet BİLEN'in eşliğinde Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Sayın Hüseyin ÇAM ve Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Sinan BİTER'i makamında ziyaret etti.

Ardından Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Sayın Hüseyin ÇAM ve Belediye Başkan Yardımcısı Vekili Sayın Aydın MAVİDEMİR ile birlikte Mehmet Emin Değer İlkokulu/Ortaokulu/İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, Mardin'de il birinciliği elde eden Mehmet Emin Değer İlkokulu/Ortaokulu/İmam Hatip Ortaokulu Kız Futbol Takımı'nı tebrik ederek öğrencilerimize hediye takdimlerinde bulundu.

Bir sonraki ziyaretlerini Kızıltepe Sıtkı Türkoğlu Ortaokuluna gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürümüz ve Sayın Kaymakamımız, öğrencilerimiz için oluşturulan müzik sınıfını birlikte incelediler. Öğrencilerimizin sanatsal deneyimlerini arttırabilmek ve ilgi duydukları sanat alanlarında başarılı olmalarını sağlamak için tüm imkânlar ile çalışılacağını belirten Sayın Müdürümüz; her öğrencimizin, kendisini geliştirebileceği sanat atölyelerinin ilimiz genelindeki okullarımıza yaygınlaştırılmasını amaçladıklarını ifade etti. Öğrencilerimizin yalnızca akademik anlamda değil, sanat ve spor alanlarında da iyi noktalara gelmelerini hedeflediklerini ve bunun ancak tüm paydaşlarımız ile birlikte çalışılarak gerçekleşebileceğini belirten İl Müdürümüz, "Öğrencilerimizin çok yönlü gelişimleri bizim için çok önemli. Evlatlarımızın bedenen, zihnen ve ruhen donanımlı fertler olarak yetişmeleri için her bir paydaşımız ile iş birliği içinde hareket edecek ve öğrencilerimiz için tüm gayretimizle çalışacağız. Bu anlamda eğitim ve öğretim faaliyetlerine sağladıkları tüm destekler için Sayın Kaymakamıma hususen teşekkürlerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Akabinde, Bakanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında düzenlenen ilçe tarama testlerinde; öğrencilerimizin durumları hakkında bilgi edinmek, öğrencilerimiz ve antrenörleri ile bir araya gelmek amacıyla Kızıltepe Gençlik Merkezini ziyaret eden İl Müdürümüz ve beraberindeki heyet, Kızıltepe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mahmut AKDAĞ ve Kızıltepe Gençlik Merkezi Müdürü İmran TEKİN ile görüştü. Gerçekleştirilen görüşmede, öğrencilerimize sporu sevdirmek ve onların sportif faaliyetlerde daha aktif olmalarını sağlamak amacıyla yürütülecek çalışmalarda iş birliği üzerinde duruldu. İl Müdürümüz, yetenek tarama testlerine katılan öğrencilerimiz ve antrenörleri ile yaptığı sohbetler sonrasında kendilerine başarılar diledi.

22-02-202222-02-202222-02-202222-02-202222-02-202222-02-202222-02-202222-02-202222-02-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.