MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİM ALANINDA İŞ BİRLİĞİ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

MESLEKİ EĞİTİM ALANINDA İŞ BİRLİĞİ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

     İl Milli Eğitim Müdürümüz, ilçelerimize gerçekleştirdiği ziyaretler esnasında muhtarlarımız ile yaptığı Mesleki Eğitim Merkezi Programı Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantılarında, "mesleki eğitim" konusunda gerçekleştirilen detaylı sunumun ardından mesleki eğitim hususunda muhtarlarımızın görev yaptıkları muhitlerde vatandaşlarımıza rehberlik etmelerini talep etmiş; mesleki eğitime tabi olacak öğrenci ve vatandaşlarımızın eğitimi ve sektörde istihdam edilmeleri konusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kaynak oluşturmak için tüm gayretlerin gösterileceğini vurgulamıştı.

     Bu bağlamda; bir yandan öğrenci, veli ve sektör çalışanlarının mesleki eğitim konusunda doğru bilgilendirilmesi ve mesleki atölyelerin arttırılması çalışmaları Müdürlüğümüz tarafından hızlandırılırken öte yandan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR öncülüğünde sektör temsilcileri ile görüşmelere başlanarak mesleki eğitime tabi olan öğrenci ve vatandaşlarımız için istihdam kaynağı oluşturma çalışmalarımız devam ediyor.

     Bu çalışmalar kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR; Ülkem İmg A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Halil Gökmen ATILAN ve Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Emine KARDEŞ ile Adens Tekstil Danışmanı Tuba ÇETİN'i ağırladı. Yapılan görüşme sırasında, Mesleki Eğitim Merkezi Programı'nın kapsamına uygun olarak mesleki eğitimini tamamlayan öğrencilerimizin, sektörde istihdam edilmesi hususunda iş birliği üzerinde duruldu.

     Ziyaretleri için Ülkem İmg A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Halil Gökmen ATILAN ve Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Emine KARDEŞ ile Adens Tekstil Danışmanı Tuba ÇETİN'e teşekkürlerinin ileten İl Müdürümüz, "Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER liderliğinde ülkemiz genelinde başlatılan, öğrenci ve vatandaşlarımız için harika imkânlar oluşturan Mesleki Eğitim Programını oldukça önemsiyor ve bu minvalde atılabilecek bütün adımları paydaşlarımız ile iş birliği içinde çalışıyoruz. Bu çalışmalarda bizlere destek olan tüm kıymetli sektör temsilcilerimize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.