MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, hızla değişen teknolojik gelişmeler ışığında eğitimi verilen 47 meslek alanına ait 105 dalda ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünü yetiştirmek ve nihai olarak sürdürülebilir kalkınmaya katkı sunmak amacıyla ilgili sektör temsilcileri, bakanlıklar, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği protokolleri tesis etmektedir.

Bu doğrultuda Bakanlığımız ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında, ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda bir taraftan içinde bulunduğumuz dijital çağın ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesine destek vermek; diğer taraftan da geçmişten bu yana sahip olduğumuz tarım ülkesi olma özelliğimizi gelişen teknolojiler ile güçlendirmek ve çeşitlendirmek için "Mesleki ve Teknik İş Birliği Protokolü" imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR ile İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Menduh DİNLER, "Mesleki ve Teknik İş Birliği Protokolü" ile ilgili Müdürlüğümüz Toplantı Salonu'nda ortak basın açıklamasında bulundular.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR yaptığı açıklamada, imzalanan protokolün hem öğrencilerimiz hem de ülkemiz adına yeni ve güzel başlangıçlar için çok büyük bir fırsat olduğunu söyledi. Bundan sonraki süreçte de tüm sorumlulukların en iyi şekilde yerine getirileceğini, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile bu hususta daha yakından çalışılacağını, el ve gönül birliğiyle çok güzel neticeler alınacağını ifade eden İl Müdürümüz; imzalanan protokolün ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diledi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Menduh DİNLER ise imzalanan protokolün hayırlı olmasını dileyerek Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine ihtiyaç duyulan tüm desteği sağlamaya hazır olduklarını ifade etti ve güçlü bir iş birliği vurgusunda bulundu.

 

05-07-202205-07-202205-07-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.