MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİDYAT FEN LİSESİ ÖĞRENCİMİZE ÖDÜLÜNÜ TESLİM ETTİK

MİDYAT FEN LİSESİ ÖĞRENCİMİZE ÖDÜLÜNÜ TESLİM ETTİK

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerin; bilimsel düşünme, araştırma yapma, akademik çalışmalara alt yapı oluşturabilecek analitik düşünme becerilerini geliştirerek yeni bilgiler üretmeleri konularında teşvik etmeyi hedefleyen "Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması" düzenlendi. Ayrıca yarışmada bilimsel gelişmelerin paylaşılacağı platformların oluşturularak öğrencilerin; bilim insanları, akademisyenler ve yeni teknolojilerin araştırma alanlarına yönelik çalışmalar yapan sektör temsilcileri ile bir araya getirilmesi amaçlanmaktadır.

Bakanlığımız ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) iş birliğinde gerçekleştirilen "Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması"nda ödül almaya hak kazanan öğrenciler için Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer'in teşrifleriyle 29.12.2022 tarihinde Ankara Ticaret Odası Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde ödül almaya hak kazanan öğrenciler için tablet dağıtım ödül töreni gerçekleştirildi.

Yarışmaya katılan ve ödül almaya hak kazanan Midyat Fen Lisesi öğrencimiz Yağmur Şevval Gün, ödülün törenine katılamamıştır. Mardin İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Demir yarışmada ödül almaya hak kazanan öğrencimiz Yağmur Şevval Gün'e ödülü Müdürlüğümüz binasında teslim etti.

Yarışmada başarı gösteren öğrencimizi tebrik eder, eğitim öğretim hayatında başarılar dileriz.

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.