MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİDYAT İLÇEMİZDE GÖREV YAPAN MUHTARLARIMIZLA "MESLEKÎ EĞİTİMİ MERKEZİ PROGRAMI TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI" DÜZENLEDİK

MİDYAT İLÇEMİZDE GÖREV YAPAN MUHTARLARIMIZLA

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR başkanlığında Midyat ilçesinde görev yapan muhtarlarımız ile "Mesleki Eğitimi Merkezi Programı Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı" gerçekleştirildi.

Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir ALTAY, Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim KÖPÜRÜR ve şube müdürlerimizin de katıldığı toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR'in başkanlığında Milli İrade İlkokulu/Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

İlk olarak "Mesleki Eğitimi Merkezi Programı" konusunda Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim KÖPÜRÜR, detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Bakanlığımız tarafından yürütülen "mesleki eğitim çalışmaları" konusunda muhtarlarımızın soru ve görüşleri alındı. Ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, "mesleki eğitim" konusunda muhtarlarımızın desteklerinin önemine değinerek bu hususta, görev yaptıkları yerlerde vatandaşlarımıza rehberlik etmelerinin birçok öğrencimiz ve gencimiz için bir dönüm noktası olabileceğine işaret etti. Ardından muhtarlarımızın, eğitim ve öğretim faaliyetlerinde üstlendikleri önemli rolü anımsatan İl Müdürümüz: "Muhtarlarımız bizler için çok önemli bir paydaş. Sizlerin iş birliği, gönül birliği ve destekleriniz sayesinde okullarımız ve okul çevrelerimiz hem daha güzel hem daha güvenli. Bu anlamda gösterdiğiniz özverili çalışmalar sebebiyle her birinize şükranlarımı sunuyorum. Bilmenizi isterim ki okullarımız ve öğrencilerimiz konusunda ihtiyaç duyduğunuz her türlü desteği sağlamaya hazırız." ifadelerini kullandı.

Muhtarlarımız ile gerçekleştirilen toplantıda, muhtarlarımızın;

  • "Mesleki Eğitim" konusunda vatandaşlarımıza rehberlik yapmasının önemi,
  • Okul ve okul çevresi düzenlemelerindeki katkılarının değeri,
  • Okul öncesi eğitimde okullaşma oranlarının arttırılmasındaki rolleri,
  • Taşımalı eğitim hizmeti sağlayan okullarımızda sağladıkları desteklerin önemi

hususları üzerinde duruldu.

 

01-02-202201-02-202201-02-202201-02-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.