MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEMET POLAT'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEMET POLAT'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

 "Bağımsızlık benim karakterimdir." diyen Mustafa Kemal, gerek ileri görüşlülüğü gerek cesareti gerekse kararlılığı ile aziz milletimizin vatan bildiği topraklarda; milletiyle birlikte destansı bir Kurtuluş Mücadelesi vermiş, Kurtuluş Savaşı'nın büyük bir zaferle nihayetlenmesini sağlamış ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına liderlik etmiştir. Meselenin sadece Cumhuriyeti ilan etmekle bitmeyeceğini oldukça iyi bilen Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk, sonrasında maddi ve manevi tüm alanlarda yoğun çalışmalarda bulunarak milletimizin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkabilmesi için büyük çabalar sarf etmiştir.

Öyle ki bu inanç dolu, azim yüklü ve istikrarlı çabaları, kahraman ecdadımıza ve bizlere yol göstererek çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkabilmek için bizlerin de inanç, azim ve istikrar ile hep daha ilerisini, daha iyisini düşünerek hareket etmemizi sağlamıştır. İlke ve inkılapları, sadece sağlam temelli fikir bütünlüğü ile değil, aynı zamanda kendinden emin adımlarla hayata geçirilmesiyle de toplumda derin bir yankı uyandırmış, karşılığını bulmuş ve milletimizin yol haritasını belirlemesini sağlayarak hedefleri doğrultusunda hızla ilerlemesini sağlamıştır.

Sadece Türk milletinin değil, tüm dünyanın hayranlıkla takdir ettiği eşsiz bir lider olan Mustafa Kemal Atatürk, bugün bedenen aramızda değil, evet. Ancak kendisinin bizlere gösterdiği hedef hâlâ önümüzde, fikirleri hâlâ yol göstericimiz, emekleri ve emanetleri hâlâ en büyük sermayemiz. Dün olduğu gibi bugün de vatanımız ve milletimiz kimi zaman çeşitli düşmanca tavırlarla karşılaşmaktadır, art niyetli devletlerin hedefinde durmaktadır elbette. Fakat bizler de dün olduğu gibi bugün hâlâ Atamızdan aldığımız güç ve ilhamla tüm zorlukların, engellerin karşısında cesur ve yılmaz bir şekilde durmaktayız; Atamızın milletine emanet ettiği kutlu meşale ile tüm karanlıkları aydınlatmaktayız.

"Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır." diyerek tüm hayatını Türk milletine hizmet ederek geçirmiş olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde, tekrar hatırlıyor ve herkese hatırlatıyoruz ki Cumhuriyet bizlere emanettir. Her bir ferdimiz, Atatürk'ün emanetine ve vasiyetine yine onun ilke ve inkılapları doğrultusunda tüm varlığıyla sahip çıkacaktır.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü; rahmet, minnet, şükran ve özlemle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.