MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Unutmayacağız...
MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Ömrünü ülkesine ve milletine adayan, içinde bulunduğu 'imkân ve şeraiti' düşünmeden bağımsızlık adına mücadele eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 84. yıl dönümünde saygı ve minnetle anıyoruz.

Milletinin istiklâline ve istikbaline adadığı 57 yıllık ömrünün sona erdiği 10 Kasım 1938'den bu yana geçirdiğimiz her 10 Kasım günü; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fikirlerini, eserlerini ve mücadelelerini anlamak ve hatırlamak için bir imkân günüdür. Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır." sözüyle de aslında hem Türkiye Cumhuriyeti'ne olan sevdasını hem de fikirlerinin ve mücadelelerinin ömründen daha uzun olduğunu ifade etmiştir.

Asıl başarının yalnızca cumhuriyeti ilan etmekle gerçekleşemeyeceğini bilen Mustafa Kemal Atatürk; inanç dolu, azim yüklü ve istikrarlı çabalarıyla kahraman ecdadımıza ve bizlere yol göstermiştir. Güçlü fikir dünyası ve liderliğinden aldığımız güçle bizler de çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkabilmek için inanç, azim ve istikrar ile çalışmaya devam ediyoruz. Milli birlik ve beraberlik içinde hep daha ilerisini, daha iyisini hedefleyerek hareket ediyoruz.    Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, rahmet, minnet, şükran ve özlemle anıyoruz.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.