MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZLE BİR ARAYA GELİYORUZ

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZLE BİR ARAYA GELİYORUZ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Demir, Artuklu ilçemizdeki eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde görmek ve incelemek amacıyla Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin Duyan ile birlikte Artuklu ilçemizdeki okullarımızı ziyaret etti. Bu kapsamda Selahaddin Eyyubi İlkokulu, Okay Yaşar Ortaokulu, Kasımiye Ortaokulu, Abdulkadir Tutaşı İlkokulu, Şehit İlhan Varank Ortaokulu, İstasyon Anadolu Lisesi, Borsa İstanbul Anadolu Lisesi, Şehit Öğretmen Abdulvahap Yersiz İlkokulu ve İstasyon Toki İmam Hatip Ortaokulunda öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geldi.

Okul müdürlerimizden ve öğretmenlerimizden okullarımızda devam eden eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi alarak onların öneri ve taleplerini dinleyen İl Müdürümüz, emekleri için kendilerine teşekkür etti. Öğrencilerimizin ahlaklı ve donanımlı fertler olarak yetişmesinde öğretmenlerin rolünün oldukça önemli olduğunu belirterek "Değerli meslektaşlarım, sizlerin de müşahede ettiğiniz gibi öğretmen olmak sanıldığı kadar kolay bir şey değildir. Öğretmenlik yapmak, hele de bu çağda bu mesleği hakkıyla icra edebilmek gerçekten ciddi bir özveri ve kimi zaman sahiden de büyük fedakârlıklar gerektiriyor. Çünkü çocuklarımız sadece okulda öğrencilerimiz değil ve bizler de sadece okulda onlarla ilgileniyor değiliz. Okulda, evde, sokakta, çarşıda, alışverişte... Ders çalışırken, oyun oynarken, spor yaparken, sohbet ederken, gezerken sergiledikleri hâl ve takındıkları tavırlar biz öğretmenlerinden izler taşıyor. Bizlerin his ve fikirleri, hâl ve hareketleri ve hatta hayalleri bile çocuklarımızın hissî ve fikrî inşasında çoğu kez belirleyici olabiliyor. Onlar için bu kadar önemli rol modeller olmamızı hassaten gözeterek bizler de kendimizi kişisel ve meslekî manada geliştirmek için özel bir gayret göstermeliyiz. Bu noktada; öğrenmeye, gelişime, farklı deneyimlere, bilgi ve tecrübeyi paylaşmaya açık tutumunuz ve emekleriniz vesilesiyle sizlere teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Öğrencilerimiz ile sohbetleri esnasında öğrencilerimizin hayallerini ve hedeflerini soran İl Müdürümüz, düzenli çalışmanın önemine değinerek öğrencilerimize; hayallerine ve hedeflerine ulaşabilmeleri için azim ve karalılıkla çalışmaya devam etmelerini ayrıca kitap okumayı asla ihmal etmemelerini tavsiye etti. Kitap okumanın duygu ve düşünce dünyalarına derinlik, hayal dünyalarına ise genişlik katacağını belirtti. Spor yapmanın ve sanatla ilgilenmenin faydalarına da değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz, öğrencilerimize "Aklınıza takılan soruları öğretmenlerinize sorabilirsiniz. İlgi duyduğunuz ve bilgi edinmek istediğiniz hususlarda öğretmenlerinizin hem bilgisinden hem de tecrübesinden istifade edebilirsiniz. Öğretmenleriniz sizlere en güzel şekilde rehberlik edecektir. İyi niyet, doğru rehberlik ve sabırla çalışmak; her zaman güzel sonuçlar doğurur. O güzel sonuçlara ulaşmak için hem birbirimizden yardım alalım hem de birbirimize yardım edelim." diyerek öğrencilerimize çalışmalarında başarılar diledi.

 

02-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.