MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulum Temiz Belgelendirme Programı

Okulum Temiz Belgelendirme Programı

 "Okulum Temiz Belgelendirme Programı" ile ilgili resmi yazılar için tıklayınız.

1. "Okulum Temiz Belgelendirme Başvuru Formu" doldurulup, imzalanıp ve kaşelenip okuldaki başvuru evraklarının bulunduğu klasöre konulacaktır.

 

2. Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu muhakkak okul idarecileri tarafından incelenmeli ve özümsenmelidir. Kılavuz için tıklayınız.

 

3. Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu Öz değerlendirme Soru Listesi okul müdürü tarafından incelenerek okulunuzun koşullarına uygun şekilde doldurulup sisteme yüklenmelidir. Eğer (BU/büyük uygunsuzluk) durumu mevcutsa Bu konuyu iyileştirme yoluna gidilmelidir. (Aşağıda 5 nolu dosya örneğinde mevcuttur)

 

4. Risk Değerlendirme Raporu hazırlanılarak sisteme yüklenilmelidir. Rapor örneği, Aşağıda 2 nolu ve 5 nolu dosya örneğinde mevcuttur. Aynı Risk Değerlendirme Raporu kurumunuzun İSGB modülünde de bulunmalıdır aksi halde başvurunuz ret edilecektir.

 

5. Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Eylem Planı hazırlanıp sisteme yüklenmelidir. Rapor örneği, Aşağıda 5 nolu dosya örneğinde mevcuttur

 

6. Temizlik Dezenfeksiyon Planları / Talimatları hazırlanıp sisteme yüklenecektir. Rapor örneği, Aşağıda 5 ve 7 nolu dosya örneğinde mevcuttur

 

7. Standart Enfeksiyon Kontrol Önlemleri'(SEKÖ)ne ait kayıtlar hazırlanıp sisteme yüklenecektir. Bunlar; Eylem Planı, Görevlendirme Yazısı, Öğretmen, Öğrenci ve çalışan Eğitimi Formu, Veli Bilgilendirme ve Taahhütname Formu, Temizlik ve Dezenfektasyon Formu, Kişisel Koruyucu Donanım Zimmet Formu, Antiseptik Kontrol Formu, Kontrol Önlemleri Formu, Ziyaretçi ve Tedarikçi Taahhütname Formu, Güvenlik Görevlisi Taahhütname Formu, Tehlike Unsurları Formu, Temizlik Takip Formu, Eğitim ve Kayıt Planı vs. Rapor örnekleri, Aşağıda 5 ve 6 nolu dosya örneğinde mevcuttur.

 

8. Bulaş Bazlı Önlemlere (BBÖ) ait kayıtlar hazırlanıp sisteme yüklenecektir. Bunlar; Eylem Planı, Salgın Acil Durum İletişim Formu, Salgına Bağlı Pozitif Teşhis Devamsızlık Formu vs. Rapor örnekleri, İl MEM web sayfasında 05 nolu dosya içinde mevcuttur.

 

NOT:  Resmi kurumlarımız, başvurularını http://merkezisgb.meb.gov.tr/belgelendirme/Basvuru.aspx adresinden yapacaktır.

         Özel Okul/Kurumlar Türk Standartları Enstitüsü (TSE ) ile iletişime geçmelidir. 

NOT: Paylaşılan örnek evraklar kurumlarımıza örnek oluşturması amacıyladır. Başvuru yapacak kurumlar kendi formlarını oluşturmakla yükümlüdür.

NOT: Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu Öz Değerlendirme Soru Listesi ve Formlar Doldurulurken Dikkat Edilecek Hususlar İçin Tıklayınız

 

Dosya Örnekleri

1 Okulum Temiz Belgelendirme Başvuru Formu için tıklayınız.

2 Kılavuza uygun kapsamlı risk analizi örneği için tıklayınız.

3 Salgın hastalıklardan korunma önlemleri bilgilendirme afiş örnekleri için tıklayınız.

4 Öğretmen Veli Öğrenci Bilgilendirme Rehberleri için tıklayınız.

5 Başvuru Ekranına Okul Tarafından Yüklenecek Evrak Örnekleri için tıklayınız.

6 Talimat Örnekleri için tıklayınız.

7 Okul tarafından asgari asılması gereken afiş örnekleri için tıklayınız.

Okulum Temiz Belgesi Başvuru ekranına ulaşmak için tıklayınız.


Faydalı Linkler


Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilgilendirme Sayfası için tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı Covid-19 SAlgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi için tıklayınız.

 

12-11-2020

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.