ÖZEL ÖĞRENCİLERİMİZİN SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
![ÖZEL ÖĞRENCİLERİMİZİN SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ](/meb_iys_dosyalar/2024_05/15124707_whatsappimage20240515at11.34.28.jpg)
Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan "Engelliler Haftası" dolayısıyla özel öğrencilerimizin hazırladıkları resimlerin ve el ürünlerinin yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi.
Özel öğrencilerimizin toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi amacıyla hazırlanan sergiye; İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Demir, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve öğrencilerimizin aileleri katıldı.
Serginin açılışını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Demir, "Engelliler haftası münasebeti ile özel eğitim kurumlarımızda eğitim alan engelli kardeşlerimizin, çocuklarımızın hazırlamış oldukları el sanatları ve resimlerden oluşan bu sergiyi açmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımız, normal diğer öğrenciler gibi yeteneklerini bu sergide ortaya koydular. Engelli kardeşlerimizin her türlü çalışmasında, çocuklarımızın her türlü çabasında biz onların yanındayız, ailelerimizin yanındayız. Onlar bu başarılı çalışmaları ile normal hayatın içerisinde her zaman yer alabileceklerini, bu toplumun başarılı birer fertleri olabileceklerini ispatlıyorlar. Bu sergide emeği geçen tüm çocuklarımıza, onlara yardımcı olan öğretmenlerimize ve eğitimcilerimize çok çok teşekkür ediyorum. " dedi.