MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PROJE İMAM HATİP LİSESİ MÜDÜRLERİMİZ İLE TOPLANTI DÜZENLEDİK

PROJE İMAM HATİP LİSESİ MÜDÜRLERİMİZ İLE TOPLANTI DÜZENLEDİK

İlimizde Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulayan Anadolu İmam Hatip Liseleri Müdürleri ile eğitim öğretim yılı boyunca yapılacak etkinlikler, yarışmalar ve öğrencilerin mesleki, akademik ve sosyal kültürel alanda becerilerinin geliştirilmesi için uygulanacak projeler hakkında Bilgilendirme Toplantısı; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, Din Öğretiminden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Aykut KURTOĞLU ve Mardin'de görev yapan Proje İmam Hatip Lisesi Müdürlerinin katılımıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda yapıldı.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, ilimizdeki İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulları hakkında genel bir çerçeve çizerek proje okulları ile ilgili bilgiler sundu. İl Müdürümüz ayrıca; "Bu okullarımızda çocuklarımız, bir taraftan İslami bilgilerle donatılmaya çalışılırken bir yandan da dünyevi bilgilerle, fen ve sosyal bilimlerle en üst düzeyde yetiştirilmeye çalışılmaktadır. Memnuniyetle görmekteyiz ki bu okullarımız sizlerin özverili çalışmalarıyla kısa zamanda büyük mesafe kat etmiştir. Hem bütün okullarımızı, fiziki ve diğer bakımlardan çok daha kaliteli hale getirecek hem de bu okullarımızın ilimizde ve ülkemizde yapılan sınavlarda çok iyi başarılar alan okullar olmasını sağlayacağız. Amacımız İmam Hatip Okullarının da hem niteliğini hem de niceliğini artırmaktır." dedi.

Toplantının son bölümünde okul müdürlerimiz görüş, öneri ve taleplerini dile getirdi.

 

28-04-202228-04-202228-04-202228-04-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.