MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PROJE OKULLARININ MÜDÜRLERİ İLE SENE BAŞI TOPLANTISI YAPILDI

PROJE OKULLARININ MÜDÜRLERİ İLE SENE BAŞI TOPLANTISI YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü bünyesinde eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden Mardin genelinde sınavla öğrenci alan fen lisesi, sosyal bilimler lisesi ve proje okullarının müdürleri ile toplantı gerçekleştirildi.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI başkanlığında yapıldı. 

Okullardaki akademik başarının artırılması ve uygulanan projelerin durumunun ana gündem maddeleri olarak ele alındığı toplantıda, okulların genel durumları da görüşüldü.
SARI,  öğrencilerimizi yetiştirirken kendine güvenen, kendisi ve çevresiyle barışık, yaratıcı gücü olan ve bunu kullanan, araştırmayı bilen, kitap okumayı seven, sorun çözme yeteneği olan, dürüst ve yaşam başarısı yüksek bir gençlik yetiştirmektir. Bu hedefle çıktığımız eğitim yolunda öğrencilerimizin karşılaştığı her türlü problemde onların yanında olmalıyız. Onların sorunlarına kalıcı çözümler üreterek öğrencilerimizin öğrenme motivasyonunu kaybetmeden problemini çözmeliyiz. Biliriz ki lise eğitimi insan yaşamında dönüm noktasıdır. Gelecek hayalleri burada şekillenir, burada hayat bulur veya kaybolur. "Kaybedecek zaman ve insan yoktur" ilkesiyle bütün çabamız öğrencilerimizi hem yaşam hem sınav başarısı kazanmış bir birey olarak görmek içindir" dedi.

29-08-201929-08-201929-08-201929-08-2019

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.