MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI, “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNܔ VESİLESİYLE YAYINLADIĞI MESAJINDA:

 SARI, “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNܔ VESİLESİYLE YAYINLADIĞI MESAJINDA:

“Yüzyıllar boyunca insanoğlu sürekli bilgiye ihtiyaç duymuş, karşılıklı haberleşmenin ve bilgi alışverişinin yollarını aramıştır. İnsanlığın bu ihtiyacından ortaya çıkan basın ve gazetecilik mesleği, bugün gelişen teknoloji ve hızlı iletişimle birlikte günlük hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girmiştir.

 Bilgi aktarımının yanı sıra yeri geldiğinde yöremizin, bölgemizin, ülkemizin kalkınmasında, gelişmesinde şüphesiz en büyük pay basın mensuplarına aittir. Özellikle eğitim hizmetleri adına yapılan genel çalışmaların duyurulması, güzel örneklerin paylaşılması eğitime ciddi katkı sunmaktadır.

 Gazetecilik mesleği, sorumluluk, fedâkarlık ve vicdan gerektiren, zor fakat onurlu mesleklerden birisidir. İçinde bulundukları şart ya da koşullar ne olursa olsun görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin düzenli bir mesai kavramı olmadan, halkı bilgilendirmek için verdiği mücadele takdire şayandır.

 Bu duygu ve düşüncelerimle, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden milletin vicdanının sesi olma bilinciyle çalışan değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.” dedi.

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.