MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI, 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM SONU MESAJI YAYINLADI

SARI, 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM SONU MESAJI YAYINLADI

 SARI, yayınladığı mesajda: “2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında; ilimizde okul öncesinde 18.015, ilkokulda 79.417, ortaokulda 81.060, orta öğretimde 50.338 ve Açık Öğretim’de 16.940 olmak üzere toplam 245.770 öğrencimiz, 1.178 idarecimiz, 10.655 öğretmenimiz ve kıymetli velilerimiz ile 1. Dönemi tamamlamanın heyecanını yaşıyoruz.

 Yoğun ve yorucu bir okul döneminden sonra öğrencilerimiz, karnelerini alarak tatile girecekler. Dinlenmek, oyunlar oynamak, daha fazla kitap okumak için tatili iyi bir fırsat olarak görmek gerekir. Bunun yanında öğrencilerimizin eksikliklerini gidererek ikinci döneme hazırlanmaları ve sevdikleriyle birlikte daha çok zaman geçirmeleri için bu süreyi iyi değerlendirmelerini sağlamalıyız.

 Değerli Öğretmenim,

 Her zaman daha iyiyi, daha yeniyi ve daha fazlasını öğretmek amacıyla canla başla mücadeleyi kendinize ilke edinerek kutsal bir görev ifa ediyorsunuz. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Öğrencilerinizin bilgi ile donanmış, sosyal başarısı yüksek, kendini ifade edebilen, sosyal faaliyetlerde etkin rol alabilen, hayatın her alanında başarılı bireyler olabilmeleri için bir dönem boyunca yoğun bir şekilde emek verdiniz. Fedakârca yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyorum.

 Kıymetli Velilerimiz,

 Öğrencilerimizin notları ne olursa olsun onlar bizim ömür boyu çocuklarımız olarak kalacaklardır. Çocuklarınızın okuması için elinizden geleni yaptığınızı biliyoruz. Çocuğunuzun karnesini değerlendirirken onu bir başkasıyla kıyaslamayın. Bu kıyaslama onu başarılı kılmayacaktır. Çocuklarımızı hoşgörü, sevgi ve sabırla değerlendirdiğinizde notlarının zamanla yükseldiğini göreceksiniz. Çocuklarımızla yakından ilgilenerek onlara gereken desteği ve güveni verdiğimiz ölçüde hayatta daha başarılı olacaklardır. Eğitimde, bazen karşımıza çıkacak sorunlarla yılmadan, sabırla yol alarak başarılı olabiliriz.

 Sevgili Öğrenciler,

 Sabırsızlıkla beklediğiniz karnelerinizi alıyorsunuz. Elinizden geleni yapmak için bir dönem boyunca büyük gayret sarf ettiniz. Her birinizi gayretinizden ve başarılarınızdan dolayı içtenlikle kutluyorum. Karnenizdeki notlarınız size dair bilgiler verebilir fakat tamamen sizi tanımlamaya yetmez. Sonuç ne olursa olsun, hayata dair umudunuzu, cesaretinizi; başarıya olan inancınızı ve kendinize olan güveninizi hiç yitirmeyin. Sizler geleceğimizin teminatısınız, gelecekte yaşanılabilir yarınlar sizin başarılarınıza bağlı olacaktır. Bu yolda bizler, öğretmenleriniz ve aileniz her zaman yanınızda olacağız.

 Bu duygu ve düşüncelerle il genelinde bir eğitim öğretim döneminin daha sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasında büyük desteği olan başta Valimiz Sayın Mustafa YAMAN’a, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine, okul müdür ve müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize ve eğitim personelimize canı gönülden teşekkür ederim.

 Bu vesile ile tüm eğitim camiamızın sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmesini diler, saygılarımı sunarım.” dedi.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.