MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI BAŞKANLIĞINDA “BAĞIMLILIK ARAŞTIRMASI BİLGİLENDİRME VE KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

SARI BAŞKANLIĞINDA  “BAĞIMLILIK ARAŞTIRMASI BİLGİLENDİRME VE KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI başkanlığında, Şube Müdürümüz Abdurrahim KUSEN, RAM Müdürleri, Rehber Öğretmenleri ve Okul/Kurum Müdürlerimizin katılımıyla Müdürlüğümüzün toplantı salonunda  “Bağımlılık Araştırması Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı” yapıldı.

 Toplantıda, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, gençlerimizi bağımlılıktan korumak ve bağımlılık ile mücadele konusunda etkili politikalar geliştirebilmek için yapılacak olan “Okullarda Alkol ve Madde Kullanımı Araştırması” gündeme alındı. SARI, Araştırma kapsamında öğrencilerimize anket yapılacağını ve anketten elde edilen verilerin de gençlerimizin risklerden korunması, risk faktörlerine karşı baş etme becerilerinin güçlendirilmesi adına yapacağımız çalışmaların yol haritasını oluşturacağını belirtti. Ayrıca toplantıda, okullarımızda bağımlılıkla mücadele konusunda yapılacak çalışmalar, öğretmen ve öğrencilerimize verilecek eğitimler, bağımlıkla mücadele konusunda önleyici çalışmaların ivedi bir şekilde gerçekleştirilmesi konuları ele alındı.

 SARI “Sağlığa zararlı ve bağımlılık yapıcı maddeler;  bedensel, zihinsel ve ruhsal hastalıklara neden olduğu gibi, aile parçalanması gibi telafisi mümkün olmayan sonuçları ortaya çıkarmaktadır. Bağımlılık yapan uyuşturucu maddelere başlanmasına neden olan etkenler arasında; içinde bulunulan çevresel faktörler, eğitim durumu, arkadaş grubu, zararlı maddeye kolay ulaşılabilirlik, aile tutumları, ilgisizlik, sevgisizlik, merak yer almaktadır. Gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan korunması ve onlara sağlıklı yaşama bilincinin kazandırılmasında en büyük görev eğitim kurumlarına düşmektedir. Bu kapsamda yürütülecek çalışmalar ve alınacak önlemlerde okul, öğretmen ve ailelerin iş birliği çok önemlidir” dedi.

29-03-201929-03-201929-03-201929-03-201929-03-201929-03-201929-03-2019

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.