MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI BAŞKANLIĞINDA YEŞİLAY İŞBİRLİĞİYLE “BAĞIMLILIKLA MÜCADELE” TOPLANTISI YAPILDI

SARI BAŞKANLIĞINDA YEŞİLAY İŞBİRLİĞİYLE “BAĞIMLILIKLA MÜCADELE”  TOPLANTISI YAPILDI

 İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI başkanlığında Mardin Yeşilay Şube Başkanı Lütfü GÜNLÜOĞLU ve Rehber Öğretmenlerimizin  katılımıyla Yeşilay işbirliğiyle “Bağımlılıkla Mücadele” toplantısı müdürlüğümüzün toplantı salonunda yapıldı.

 Toplantıda, okullarımızda bağımlılıkla mücadele konusunda yapılacak çalışmalar, öğretmen, öğrencilerimize verilecek eğitimler, bağımlıkla mücadele konusunda önleyici çalışmaların ivedi bir şekilde gerçekleştirilmesi konuları ele alındı.

 SARI “Sağlığa zararlı ve bağımlılık yapıcı maddeler;  bedensel, zihinsel ve ruhsal hastalıklara neden olduğu gibi, aile parçalanması gibi telafisi mümkün olmayan sonuçları ortaya çıkarmaktadır. Bağımlılık yapan uyuşturucu maddelere başlanmasına neden olan etkenler arasında; içinde bulunulan çevresel faktörler, eğitim durumu, arkadaş grubu, zararlı maddeye kolay ulaşılabilirlik, aile tutumları, ilgisizlik, sevgisizlik, merak vb. yer almaktadır. Gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan korunması ve onlara sağlıklı yaşama bilincinin kazandırılmasında en büyük görev eğitim kurumlarına düşmektedir. Bu kapsamda yürütülecek çalışmalar ve alınacak önlemlerde okul, öğretmen ve ailelerin iş birliği çok önemlidir” dedi.

21-02-201921-02-2019

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.