MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI, “BEYAZ BASTON GÖRME ENGELLİLER HAFTASI” VESİLESİYLE YAYINLADIĞI MESAJINDA

SARI, “BEYAZ BASTON GÖRME ENGELLİLER HAFTASI”  VESİLESİYLE YAYINLADIĞI MESAJINDA

 “İnsan ömrü üzüntüsüyle, sevinciyle, acısıyla, tatlısıyla bir yoldur. Engelli olmak hiç kimsenin kendi tercihiyle seçtiği bir durum olmadığı gibi her sağlam bireyin potansiyel bir engelli adayı olduğu da unutulmamalıdır. Engelli vatandaşlarımızın tehlikelerden korunarak, başkasına muhtaç olmadan, özgürce diledikleri hayatı yaşamalarını sağlamanın yanı sıra topluma faydalı, üretken ve bağımsız bireyler haline gelmeleri ve yaşamlarını daha rahat ve huzur içerisinde geçirmeleri için toplumsal hassasiyetlerin güçlendirilmesi hepimizin asli görevi ve vicdanı sorumluluğudur.

 Görme engelli kardeşlerimizin sorunlarına dikkati çekerek, onların ihtiyaçları ve karşılaştıkları zorluklar konusunda  farkındalık oluşturmayı amaçlayan Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası vesilesiyle sadece bu hafta değil her zaman bütün vatandaşlarımızın gereken duyarlılığı sergileyeceği inanıyor, tüm engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha dile getiriyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum ” dedi.  

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.