MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI, DERİK İLÇEMİZDE GÖREV YAPAN MÜDÜR YETKİLİ ÖĞRETMENLERİMİZ İLE BİR ARAYA GELDİ

SARI, DERİK İLÇEMİZDE GÖREV YAPAN MÜDÜR YETKİLİ ÖĞRETMENLERİMİZ İLE BİR ARAYA GELDİ

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Derik Öğretmen Evi konferans salonunda düzenlenen toplantıya katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI Derik ilçemizde görev yapan müdür yetkili öğretmenlerimiz ile 2019-2020 sene başı değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

     Toplantıda gündem gereği;  2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilecek çalışmalar, birleştirilmiş sınıf uygulamalarının zorunlu kılan nedenler, 2023 Eğitim Vizyon belgesi çerçevesinde, birleştirilmiş sınıflarda sene başı ve sene sonu iş ve işlemleri, birleştirilmiş sınıflarda okuyan birinci sınıfların okuma yazma çalışmaları, ikinci sınıfta okuma yazma bilmeyen öğrencilerle yapılacak çalışmalar, 3.sınıflardaki çalışmalar, birleştirilmiş sınıflarda okul öncesi sınıfların açılması, açılan okul öncesi eğitim sınıfların giriş çıkışları ve okul bahçelerin ağaçlandırılması konuları ele alındı.  

SARI, "Hayatımızda aileden sonra en önemli basamak okuldur. Okul bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran ve bizleri geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Topluma yön veren, insanlığı yücelten, hayatı anlamlandıran bir etkinlik olan eğitim; bireyin, toplumun ve insanlığın geleceği için son derece değerlidir. Okul müdürleri ulaşılabilir, şeffaf, adaletli ve hoşgörülü olmalıdır. İnsana yapılan yatırım en pahalı yatırımdır. İnsan dünyaya bilgiyle donanımlı olarak gelmez. Yaşam boyu devam eden bir eğitime ihtiyaç duysa da özellikle çocukluk dönemi alacağı eğitim ve öğretim açısından en kritik dönemdir. Bizler çocuklarımıza eğitim ortamlarını sunarken bu bilinçle hareket etmeliyiz. Biliyoruz ki çocuğa gösterilen ilgi ve sevgi toplumun en önemli gelişmişlik göstergesidir." dedi.

SARI toplantıya katılımlarından dolayı okul müdürlerine teşekkür ederek başarılar diledi.

 09-10-201909-10-201909-10-201909-10-201909-10-2019

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.