MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI, HALK EĞİTİM MERKEZİ" MÜDÜRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

SARI, HALK EĞİTİM MERKEZİ

      İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI başkanlığında Müdürlüğümüzün toplantı salonunda Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ile bir araya gelerek genel değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

   Toplantıda, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 2019-2020 eğitim öğretim yılında bugüne kadar yapılan ve yapılması planlanan faaliyetler, okuma-yazma seferberliği, kurs denetimleri, ödeneklerin takibi, Halk Eğitim Müdürlüklerinin yürüttükleri projeler elle alındı..

   SARI, " Günümüzde hayatını idame ettirebilmek için okuma yazma oldukça önem arz etmektedir. Okuma yazma kursu halkın en çok talep ettiği kurslarda olması bu anlamda amacımıza ne kadar çok ulaştığımızın göstergesi olup bizleri ayrıca sevindirmektedir." dedi. SARI, sözlerine "Kadim bir şehir olan Mardin birçok kültürü içinde barındıran şehrimizi renklendiren kültürleri gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin görevi. Açacağımız kurslarla bu kültür hazinesini gelecek kuşaklara aktarmak zorundayız. Bu kültürü gelecek nesillere aktarma konusunda da açacağımız kursların önemi daha da artıyor. Sizlere düşen en önemli görev açtığınız kursların takipçisi olmak ve sahada dolaşmak." diyen SARI, katılımlarından dolayı Halk Eğitim Merkezi Müdürlerine teşekkür ederek toplantıyı bitirdi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlerine yapacakları yeni çalışmalarda başarılar diyerek, dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

 07-11-201907-11-2019

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.