MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI; İLİMİZDE 47 NOKTADA YKS TERCİH KOMİSYONU OLUŞTURULDU

SARI; İLİMİZDE 47 NOKTADA YKS TERCİH KOMİSYONU OLUŞTURULDU

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinasyonunda tercih danışmanları eşliğinde Merkez ve ilçelerde 41'i okul, 3'ü Rehberlik ve Araştırma Merkezi, 3'ü park, AVM ve meydanlarda olmak üzere toplamda 47 noktada 141 personel ile 23-29 Temmuz  tarihleri arasında YKS tercih dönemi süresi içerisinde öğrencilerimizin tercihleri yapılacaktır.  Oluşturulan tercih danışmanlık merkezleri ile öğrencilerimizin doğru tercih yapmaları hedeflenmektedir.

        İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI Her konuda olduğu gibi tercih dönemlerinde de öğrencilerimizi yalnız bırakmadı.

 

SARI "Güzel olan öğrencinin seçeceği bölümü kendisinin belirlemesidir. Ancak bu konuda aileden  ya da konunun uzmanı kişilerden de yardım alınırsa öğrencinin seçimiyle ilgili gözünden kaçırdığı olumlu ya da olumsuz etkenler daha görünür hale getirilerek yanlış bir tercih yapılmasının önüne geçilmiş olur.   Bu vesileyle tercih sürecinde öğrencilerimizin yanında olacağız, yapılacak tercihler neticesinde  öğrencilerimizin en isabetli tercihlerine yerleşmelerini temenni eder, tercihte bulunacak olan bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum" dedi.

 

YKS TERCİH KOMİSYON YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.