MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI; İLİMİZDE 52 NOKTADA YKS TERCİH KOMİSYONLARI KURULACAK

        SARI; İLİMİZDE 52 NOKTADA YKS TERCİH KOMİSYONLARI KURULACAK

             İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinasyonunda tercih danışmanları eşliğinde Merkez ve ilçelerde 41’i okul, 11’i park, AVM ve meydanlarda olmak üzere toplamda 52 noktada 156 personel ile 7-14 Ağustos   tarihleri arasında YKS tercih dönemi süresi içerisinde öğrencilerimizin tercihleri yapılacaktır.  Oluşturulan tercih danışmanlık merkezleri ile öğrencilerimizin doğru tercih yapmaları hedeflenmektedir.

             Her konuda olduğu gibi tercih dönemlerinde de öğrencilerini yalnız bırakmayan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI; "Güzel olan öğrencinin seçeceği bölümü kendisinin belirlemesidir. ancak bu konuda aileden  ya da konunun uzmanı kişilerden de yardım alınırsa öğrencinin seçimiyle ilgili gözünden kaçırdığı olumlu ya da olumsuz etkenler daha görünür hale getirilerek yanlış bir tercih yapılmasının önüne geçilmiş olur.  

            Öğrenci kendini iyi tanımalı, hayattan ne istediğini, hayallerini ve hedeflerini iyi belirlemeli, yeteneklerinin, güçlü ve zayıf yönlerinin farkına vararak, ülkemizin istihdam şartlarını da dikkate alarak, bugünün Türkiye’sine ve dünyasına göre değil yarınlara göre bir tercih yapmalıdır." diye konuştu. Bu vesileyle tercih sürecinde öğrencilerimizin yanında olacaklarını belirterek yapılacak tercihler neticesinde  öğrencilerimizin en isabetli tercihlerine yerleşmelerini temenni etti.

  

YKS TERCİH KOMİSYON YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.