MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI "KIZILTEPE VE MİDYAT BİLSEM İLİMİZE HAYIRLI OLSUN"

SARI

   İlimiz Kızıltepe ve Midyat İlçelerinde Müdürlüğümüz tarafından "Bilim ve Sanat Merkezi" açıldı. İlimizde ilk olarak Artuklu'da ardından Nusaybin'de açılan özel yetenekli öğrencilere destek eğitimi vererek, kendi potansiyellerini anlamalarını sağlayacak, kendilerine ve topluma katkıda bulunabilmeleri için okullarda verilen eğitimi zenginleştirecek olan BİLSEM'lerin üçüncüsü Kızıltepe Bilim ve Sanat Merkezi, dördüncüsü Midyat Bilim ve Sanat Merkezi oldu.

     Bilim ve sanat merkezleri; örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarında özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim vermek üzere açılan özel eğitim kurumlarıdır. Kızıltepe ve Midyat Bilim ve Sanat Merkezleri de bu amaçla açılmış olup bünyesinde Uyum (Oryantasyon) Programı, Destek Eğitimi Programı, Bireysel Yetenekleri Fark Ettirme Programı, Özel Yetenekleri Geliştirme Programı, Proje Üretimi/Yönetimi Programı gibi çalışmalar gerçekleştirerek çocuklarımıza ve İlimize en yüksek faydayı vermeyi hedeflemektedir.

     "Tüm çabamız, çalışmalarımız, gayretlerimiz çocuklarımız ve Ülkemizin geleceği için" diyen SARI, "İlimize kazandırdığımız 3. ve 4. BİLSEM, Kızıltepe ve Midyat Bilim ve Sanat Merkezleri tüm çocuklarımıza ve İlimize hayırlı olsun" diyerek, "Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere emeği geçen Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'a, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ'ye ve Sayın Valimiz Mustafa YAMAN olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.