MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI’NIN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

SARI’NIN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

  İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI Mesajında; İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi´nin BM´de de kabul edilişinin üzerinden 70 yıl geçti. II. Dünya Savaşı sırasında yaşanan acıların bir daha yaşanmaması için yola çıkan milletlerin ve onların liderlerinin ana hedefi yaşanan bu acıların dünya üzerinde bir daha yaşanmasını engellemekti. Bu, Birleşmiş Milletler´ in kuruluş bildirgesinin de ana amaçlarından biriydi. Bu nedenle 10 Aralık 1948´de İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi BM Genel Kurulu´nda kabul edildi. Bildirgeyi kabul edenler bununla insani değerlerin korunması için güçlü bir irade beyanı ortaya koydular. Evrensel Bildirge insan hakları tarihinde bir dönüm noktası oldu. Bugün de Evrensel Bildirge insan hakları alanında ana ve öncü metin olmayı sürdürmektedir.
Her insanın bir gün insan hakları ihlalleriyle karşı karşıya gelebileceğini ve insan onuruna yakışır bir dünyanın ancak insan haklarının tam korunduğu bir dünya bilinciyle olabileceğini unutmayalım. Ülkemizin sınırlarında olduğu gibi ülkemizin sınırlarının dışında da adaletin, barışın, hak ve özgürlüklerin her daim savunucusu olacağız. Her zaman olduğu gibi bugün de Filistin´den Suriye´ye, Asya´dan Afrika´ya kadar tüm mazlum ve mağdurların yanında yer alacağız. Onurlu bir yaşamı kardeşçe paylaşmak dileğiyle 10 Aralık İnsan Hakları Günü´nü gönülden kutluyorum, dedi.

 

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.