MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI’NIN 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM SONU MESAJI

SARI’NIN 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM SONU MESAJI

     İl Millî Eğitim Müdürü Yakup SARI, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem sonu vesilesi ile bir mesaj yayımladı.

     SARI, Mesajında:

     ’’ Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler ve Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönemi sonuna gelmiş bulunuyoruz. Yoğun ve yorucu bir dönemin ardından öğrencilerimiz karnelerini alarak tatile girecekler. Tatil, öğrencilerimizin yorgunluklarını atması ve 2. Döneme dinlenmiş ve hazır olarak başlamaları için iyi bir fırsat. Tatilde öğrencilerimiz sevdikleriyle vakit geçirmeli, dinlenmeli ve oyunlar oynamalı. Bu doğrultuda öğretmen ve velilerimizin yarıyıl tatilinin öğrencilerimizin dinlenme, oyunlar oynama ve güzel vakit geçirmek adına sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunmalarına imkan verecek şekilde planlamalar yapması ve özellikle öğretmenlerimizin yarıyıl tatiline yönelik ödev vermemeleri gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Ayrıca velilerimize de karnelerin bir amaç değil, öğrencilerimizin başarılarının değerlendirilmesinde bir araç olduğunu hatırlatmak isterim.

     Bu duygu ve düşüncelerle ilimiz genelinde bir eğitim öğretim döneminin daha sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasında bizlerden desteğini hiç esirgemeyen Vali/Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa YAMAN Beyefendi başta olmak üzere, İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticilerimize, okul idarecilerimize ve eğitim camiamızın baş aktörleri olan öğretmenlerimize çok teşekkür ederim.

     Öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamızın sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum’’ dedi.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.