MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI’NIN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ TERCİHLERİ İLE İLGİLİ MESAJI

SARI’NIN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ TERCİHLERİ İLE İLGİLİ MESAJI

            İl Millî Eğitim Müdürü Yakup SARI, Bakanlığımızca yayımlanan Ortaöğretime Geçiş Tercihleri ve Kılavuzu ile ilgili mesaj yayımladı. SARI, mesajında:

            ‘’ 02 Haziran 2018 tarihinde ilimiz genelinde yaklaşık 14 bin 8. sınıf öğrencimiz Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavına katıldı. Sorunsuz bir şekilde geçen sınavın ardından Bakanlığımızca sınav sonuçları ile Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı. Öğrencilerimiz Ortaöğretime Geçiş ve Yerleştirme Kılavuzu’na Bakanlığımız ve Müdürlüğümüz web sitesinden ulaşabilirler. Öğrencilerimiz Bakanlığımızın yayımladığı kılavuzu dikkate alarak tercihlerini yapacaklardır. Tercih işlemleri öğrencilerimiz ve velileri tarafından https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulumuz müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihlerin mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılması gerekmektedir Öğrencilerimize ve velilerimize bu sınavın her şeyin başı veya sonu olmadığını bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Sınav sonuçlarına göre tercih yapabilecek durumda olan öğrencilerimizin özellikle ilimiz genelindeki sınavla öğrenci alacak okullarımızı tercih etmelerini istirham eder, öğrencilerimize bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar dilerim’’ dedi.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.