MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI’NIN ZAFER HAFTASI VE 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

SARI’NIN ZAFER HAFTASI VE 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

      SARI’nın yayınladığı mesajda:

      Değerli öğretmenlerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz, Saygıdeğer Velilerimiz ve Kıymetli Maarif Ordumuz;

Ağustos ayı tarihimizde büyük zaferlerin yaşandığı aydır. 26 Ağustos Malazgirt ve 30 Ağustos Zaferleri bunlardan ikisidir. Birincisi bu toprakları bize yurt yapmış ikincisi ise kıyamete kadar bunun değişmeyeceğini perçinlemiş, tescil etmiştir.

      30 Ağustos Zaferi tarih boyunca lüzum gördüğünde yeniden dirilen ve fakat hep güçlü bir şekilde var olan bir milletin dünya durdukça söylenecek destanıdır. Öyle ki her yeni nesil için bir iftihar vesilesî olsun ve aynı zamanda ders alınarak geleceğe daha güçlü bakılması sağlansın.    

      Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Millî mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum dedi.

  

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.