MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SÜMER, SINAVLA ÖĞRENCİ ALAN OKULLARIN OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI

SÜMER, SINAVLA ÖĞRENCİ ALAN OKULLARIN OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Şehmus SÜMER başkanlığında, sınavla öğrenci alan okulların okul müdürleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü birim amirlerinin katılımı ile ilimizde eğitimde kalitenin arttırılması temalı toplantı gerçekleştirildi.

·         2019 YKS ve deneme sınav sonuçlarının analizi

·         Sınav başarısının arttırılmasına yönelik çalışmalar

·         Meslek Liselerinin yapacağı çalışmalar

·         İmam Hatip Liselerin yapacağı çalışmalar

Gündem maddeleri ile yapılan toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz Şehmus SÜMER başkanlığında, ilimizde sınavla öğrenci alan 15 okulun okul müdürleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü birim amirlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

SÜMER, toplantıda;

"Kıymetli mesai arkadaşlarım, öğrencilerimizin milli manevi ve akademik yönden gelişmelerini sağlamak için el birliği ile çalışıp karşılaşılabilecek sorunları aşma yönünde yapacağınız tüm çalışmalarda destekçiniz olacağımızı bilmenizi isterim.

Mesajı insan olan her şey evrensel olur. Önce evrensel bir durum oluşturmalı sonra yerel ile boyamalıyız.

Öğretmenlik ateşten bir gömlektir. Vicdanı, hayali, kalbi olmayan öğretmenlik yapamaz. Öğretmenlik bir geçim vasıtasına dönüştürülmemelidir, öğretmenlik bir kemalat işidir.

Okul müdürü adil ve dirayetli olmalı, çocuğun hukukunu korumalı. Niyetimiz ile halimizi uzlaştırmalıyız. Hilkate dayanan merhametten maraz doğmaz. Ahlak temel değerimizdir. Talim olmalı ama terbiye tarafımızı da güçlendireceğiz. İhtiyaçların dilini anlayacağız. Tabiatın mahiyetine zarar vermemeliyiz. Krizi değil riski yöneteceğiz." ifadelerinde bulundu.

05-12-201905-12-201905-12-201905-12-201905-12-2019

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.