MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ULUSLARARASI ETKİN YÜZLER/SESİM ÇAĞIMI NASIL AŞTI?" PROJESİBakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü koordinasyonu ve Proje Okulu olarak Kocaeli ili İzmit ilçesinde eğitim öğretime devam eden Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yürütücülüğünde "Uluslararası Etkin Yüzler/Sesim Çağımı Nasıl Aştı?" adlı proje başlatıldı. Bu projede medeniyet ve kültür tarihimizde geçmişten günümüze kadar ilim ve düşünce alanında öne çıkan "Etkin 50 Müslüman İlim İnsanı"nın akademik danışma kurulu tarafından belirlenen içerik doğrultusunda 3 dilde (Türkçe, Arapça ve İngilizce) öğrenciler tarafından stüdyoda anlatılması ve yayınlanması hedeflendi.

Türkiye'nin 11 farklı ilinde bulunan 17 proje İmam Hatip Lisesi ile Afganistan, Makedonya ve Moritanya'dan Türkiye Maarif Vakfı'na bağlı 3 okulun beraber yürüttüğü "Uluslararası Etkin Yüzler/Sesim Çağımı Nasıl Aştı?" projesine; ülkemizin çeşitli illerinde bulunan 19 farklı üniversitemizden toplam 61 gönüllü öğretim üyesi de projeye bilimsel olarak destek verdi. Proje sürecinde yer alan toplam 180 öğrenci; ÖYEP (Öğrenci Yetiştirme Eğitim Programı) kapsamında kitap tahlilleri, seminerler, diksiyon ve kamera eğitimleri ile yetiştirilerek her yönden sürece dâhil edildi.

"Uluslararası Etkin Yüzler/Sesim Çağımı Nasıl Aştı?" projesinin ilk aşamasında, kitap Türkçe olarak yayımlandı. Ülkemizde 17 Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinden gönüllülük esasıyla 194 öğrenci, 160 öğretmen ve 19 farklı üniversiteden 67 akademisyenin görev aldığı uluslararası bu projeye; Mardin Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi, katkı sunarak projenin paydaşı 20 okuldan biri oldu.

Okul müdürümüz, müdür yardımcımız ve öğrencilerimiz; proje hakkında bilgi vermek ve "Uluslararası Etkin Yüzler/Sesim Çağımı Nasıl Aştı?" adlı kitabı takdim etmek üzere; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Demir'i ziyaret etti. 

Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencilerini bu kıymetli çalışmaları dolayısıyla tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.