MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YEŞİLLİ İLÇEMİZDE GÖREV YAPAN OKUL MÜDÜRLERİ İLE "DURUM DEĞERLENDİRME VE PLANLAMA TOPLANTISI" GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, 24.02.2022 tarihinde Yeşilli ilçemizde görev yapan okul müdürleri ile bir araya geldi. Yeşilli Yatılı Bölge Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, okullarımızda yürütülen eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında durum değerlendirmesi ve planlama çalışmaları yapıldı.
YEŞİLLİ İLÇEMİZDE GÖREV YAPAN OKUL MÜDÜRLERİ İLE

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, ilk olarak Yeşilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek Yeşilli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Yusuf AVLANMAZ ile ilçemizde yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri hakkında görüştü. Müdürlükte görev yapan çalışanları da ziyaret eden İl Müdürümüz, ardından Yeşilli Yatılı Bölge Ortaokuluna geçerek öğretmen ve öğrencilerimiz ile bir araya geldi. Devam eden eğitim öğretim süreci hakkında okul müdürü ve öğretmenlerimizden bilgi alan İl Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, çalışmaları dolayısıyla öğretmenlerimize teşekkürlerini iletmesinin ardından sınıfları ziyaret ederek öğrencilerimizle sohbet etti. LGS hazırlığı yapan öğrencilerimiz ile özellikle görüşen İl Müdürümüz; "sınava hazırlık" ve "başarı" konularında öğrencilerimize nasihatte bulunarak her bir öğrencimizin çok sevildiğini ve kendileri için çok değerli olduğunu ifade etmesinin ardından tüm öğrencilerimize güvendiğini belirtip onlara başarı temennilerini iletti.

Okul ziyaretinin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR; Yeşilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Yusuf AVLANMAZ ile Yeşilli Yatılı Bölge Ortaokulu Konferans Salonu'nda, ilçemizde görev yapan okul müdürleri ile bir araya gelerek okullarımızda yürütülen eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında "Durum Değerlendirme ve Planlama Toplantısı" gerçekleştirdi.

İl Müdürümüz, eğitim ve öğretim faaliyetlerinde amaçlanan başarıya ulaşmanın ancak el ve gönül birliği içerisinde hareket ederek sağlanabileceğini belirtti ve "Öğrencilerimizin akademik başarısı kadar çok yönlü gelişimleri de bizler için çok önemli. Derslerinde ve sınavlarında başarılı olmalarını hedeflemekle beraber bedenen, zihnen ve ruhen donanımlı; ülkemize ve dünyamıza güzellikler katacak merhametli, yardımsever ve çalışkan fertler olarak yetişmelerini önemsiyor ve bunun için gayret gösteriyoruz. Bu anlamda öğretmenlerimizin yüklendikleri sorumluluğun ne kadar ciddi ve değerli olduğunun farkındayız. Fedakârca çalışmalarınız için sizlere teşekkür ederken tekrar hatırlatmak isterim ki evlatlarımız için attığınız her adımda yanınızda olacağız. Hep birlikte var gücümüzle çalışarak güzel nesillerin yetişmesi için gönülden çabalayacağız." ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüzün okul müdürleri ile gerçekleştirdiği toplantıda;

 • İkinci dönemde okullarımızda uygulanan salgın tedbirleri
 • Okullarımızda okuma yazma bilmeyen öğrencilerimiz hakkında yapılması gereken çalışmalar
 • Öğrencilerimizin akademik başarılarının arttırılması
 • Mesleki Eğitim konusunda öğrenci ve velilerimize rehberlik yapılması
 • Destekleme ve Yetiştirme Kursları
 • 8. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik yapılacak çalışmalar
 • Öğrencilerimizin kültürel, sanatsal ve sportif becerilerinin geliştirilmesi için yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar
 • Öğrencilerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla yapılan faaliyet ve etkinlikler
 • Velilerimiz ile okullarımız arasındaki iletişim ve iş birliğinin güçlendirilmesi
 • Eğitim paydaşlarımız ile ekip ruhunu yakalayabilmek
 • TUBİTAK
 • TEKNOFEST Projeleri
 • Taşımalı eğitim ve taşıma kapsamında verilen yemek hizmeti ile ilgili dikkat edilecek hususlar

konuları ele alındı.

24-02-202224-02-202224-02-202224-02-202224-02-202224-02-202224-02-202224-02-202224-02-202224-02-202224-02-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.