MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YÖNETİCİ GELİŞTİRME PROGRAMI (YÖGEP) EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR

YÖNETİCİ GELİŞTİRME PROGRAMI (YÖGEP) EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce okul ve kurumlarda görevli yöneticilere yönelik mesleki bilgi ve becerileri artırmak, mesleki gelişimleri desteklemek amacıyla "Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (YÖGEP)" uygulamaya konulmuştu. Kurumsal iletişim stratejilerinin geliştirilmesine de katkı sağlayacak ve toplamda 120 saat ve 4 seminer şeklinde planlanan programla ayrıca Okul Temelli Mesleki Gelişim, Öğretmenlik Hareketlilik Programları, Mesleki Gelişim Toplulukları hayata geçirilecek. Böylece her okul/kurum kendi eğitim ihtiyaçları doğrultusunda eğitim planlaması yapabilecek ve okulun/kurumun hedeflerine ulaşması adına büyük bir pratiklik elde edilmiş olacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce 25 Nisan - 8 Temmuz 2022 tarihleri arasında "Yönetici Geliştirme Programı" kapsamında verilecek eğitimler ile; Öğretmenin Güçlendirilmesi, Başarı Farklarının Azaltılması, Yetenek Yönetimi, Deneyim Paylaşımı, Uygulama Çerçevesi Oluşturma Eğitimleri, Takım Kurma ve Yönetme, İletişim, Kültür ve Medeniyetimizde Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışma İle Özel Eğitim Hizmetleri, Protokol ve Sosyal Davranış Kuralları, Okul İklimi ve Kurum Kültürü, İnceleme ve Soruşturma Teknikleri, Finansal Kaynakların Yönetimi, Millî Eğitim Mevzuatı, Proje Yönetimi, Dijital Beceriler, Okul Güvenliği, Ölçmede Yeni Yaklaşımlar, Yönetim Bilişim Sistemleri hakkında okul/kurum müdürlerimiz bilgilendirilecek. Program sonlandığında, 10 ilçemizde görev yapan 461 okul/kurum müdürümüz eğitim sürecinden geçmiş olacak.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, bu kapsamında ilimiz Artuklu ilçesinde verilen eğitimde okul/kurum müdürlerimiz ile bir araya geldi. 75. Yıl Cumhuriyet Sağlık Meslek Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen eğitime, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin DUYAN ve Artuklu ilçesinde görev yapan okul/kurum müdürlerimiz katılım sağladı.

 

28-06-202228-06-202228-06-202228-06-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.